Prawo jazdy kategorii A – Olsztyn

Pasjonują Cię motocykle i chcesz zdobyć uprawnienia, dzięki którym będziesz podróżować na dwóch kołach po Europie? Spełniasz kryterium wiekowe i zdrowotne? Wybierz kurs na prawo jazdy kategorii A w Olsztynie. Zapoznaj się z warunkami i zapisz na zajęcia w ośrodku szkoleniowym TEST.

Aby uzyskać prawo jazdy kategorii A, należy spełnić następujące wymogi ustawowe:

 • mieć ukończone 23 lata i 9 miesięcy lub 20 lat, jeśli minimum 2 lata wcześniej uzyskałeś prawo jazdy kategorii A2,

 • posiadać odpowiednie orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do prowadzenia motocykla,

 • uzyskać PKK – profil kursanta w wydziale komunikacji,

 • zdać egzamin organizowany w WORD.

Kurs na prawo jazdy kategorii A w Olsztynie obejmuje:

 • 26 godzin zajęć teoretycznych (kursant pozna w tym czasie przepisy ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z prowadzeniem motocykla),

 • 4 godziny zajęć teoretycznych i ćwiczeń w zakresie udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych

 • 20 godzin zajęć praktycznych – (tutaj uczestnik kursu weźmie udział w zajęciach prowadzonych na placu manewrowym, a później także w ruchu drogowym – zajęcia w tym przypadku są ukierunkowane na doskonalenie umiejętności prowadzenia pojazdu zgodnie z programem szkolenia).

Zajęcia prowadzone przez naszych nauczycieli odbywają się w przyjaznej atmosferze i są elastycznie dopasowane czasowo do potrzeb wszystkich kursantów. Każdy kurs na prawo jazdy kategorii A w Olsztynie przeprowadzają wykwalifikowani wykładowcy z bogatym doświadczeniem, którzy solidnie przygotują Cię zarówno do egzaminu teoretycznego, jak i praktycznego.

Egzamin państwowy na prawo jazdy kategorii A obejmuje:

 • część teoretyczną – test komputerowy, który sprawdzi wiedzę kursanta na temat przepisów i sposobu poruszania się po drogach,

 • część praktyczną – test końcowy, na który składają się zadania na placu manewrowym i jazda po mieście.

Wszystkie zajęcia praktyczne odbywają się na motocyklu Honda, który możemy podstawić na egzamin państwowy w WORD Olsztyn.

Miejsce szkolenia teoretycznego:

OSK TEST

Mickiewicza 4 lok. 302 „Teoria w domu kursanta”

Miejsce szkolenia praktycznego:

 • plac manewrowy OSK TEST oraz ruch drogowy

 • za dodatkową opłatą na egzamin podstawiamy nasz motor.

Oferta Ośrodka Szkolenia Kierowców TEST jest bardzo rozbudowana. Oprócz standardowych kursów prawo jazdy oferujemy także między innymi kursy ADR (dla osób planujących transportować substancje niebezpieczne) i kursy kwalifikacji wstępnej (także przyspieszonej). Jeśli chcesz rozszerzyć swoje kwalifikacje w zakresie pojazdów czterokołowych, możesz też skorzystać z naszej oferty kursów na inne kategorie prawa jazdy – B – dla samochodów osobowych oraz C – dla samochodów ciężarowych..

prawo jazdy

Zapisz się już dzisiaj

satysfakcja gwarantowana

Nasze kursy prowadzą doświadczeni i sprawdzeni instruktorzy zadbają o to, abyś jak najlepiej nauczył się prowadzić auto, zdał egzamin oraz cieszył się jazdą.

 

Czytaj więcejKup Kurs