Kurs na prawo jazdy kategorii C – Olsztyn

Prawo jazdy kategorii C jest przeznaczone dla kierowców, którzy chcą uzyskać uprawnienia do prowadzenia pojazdów o DMC przekraczającym 3,5 tony – w tym ciężarowych oraz ciągników. Kategoria C prawo jazdy pozwala znacząco podnieść kwalifikacje zawodowe. Warunki uczestniczenia w kursie na kategorię C prawa jazdy:

Warunki uczestniczenia w kursie na kategorię C prawa jazdy:

  • posiadania prawa jazdy kategorii B,
  • wiek – min. 20 lat i 9 miesięcy, (można rozpocząć szkolenie trzy miesiące wcześniej (lub po 18 r.ż. , jeśli kursant posiada ukończony kurs kwalifikacji wstępnej),
  • uzyskanie odpowiedniego orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów ciężarowych,
  • uzyskanie orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów ciężarowych,
  • założenie profilu kursanta (PKK) w wydziale komunikacji.

Zakres kursu na prawo jazdy kategorii C

Osoby, które chcą uzyskać prawo jazdy kategorii C przed ukończeniem 21 roku życia, powinny wcześniej uzyskać świadectwo kwalifikacji zawodowej w zakresie kategorii C oraz CE z uwzględnieniem kwalifikacji wstępnej. Kurs na prawo jazdy kategorii C obejmuje:

  • 20 godzin zajęć teoretycznych – przybliżających ogólne przepisy wynikające z kodeksu ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z prowadzeniem pojazdów ciężarowych,
  • 30 godzin zajęć praktycznych – zarówno na placu manewrowym, jak i na trasie – ukierunkowanych na doskonalenie umiejętności prowadzenia pojazdu w pragmatycznym wymiarze i solidne przygotowanie do egzaminu.

UWAGA! W przypadku rozpoczęcia równocześnie kursu kat. C z kat. C+E (tzw. kurs zintegrowany) liczba godzin zajęć praktycznych ulega zmniejszeniu o 10. Jest to równoznaczne z promocyjną ceną za ten kurs.

Zajęcia są prowadzone w przyjaznej atmosferze i elastycznie dopasowane czasowo do potrzeb kursantów. Wszystkie kursy przeprowadzają wykwalifikowani wykładowcy z bogatym doświadczeniem, którzy rzetelnie przygotują Cię do egzaminu.

Egzamin na prawo jazdy kat. C

Egzamin państwowy na prawo jazdy kategorii C obejmuje:

  • część teoretyczną – komputerowy test sprawdzający wiedzę na temat przepisów i sposobu poruszania się po drogach,
  • część praktyczną – składającą się z zadań na placu manewrowym, jak i jazdy po mieście.

Warto podkreślić, że kandydat na kierowcę samochodów ciężarowych, który nie zda egzaminu na kategorię prawa jazdy C, nie traci dotychczasowych uprawnień związanych z prowadzeniem pojazdów osobowych. Oferujemy możliwość podstawienia samochodu ośrodka na egzamin państwowy.

Miejsce szkolenia teoretycznego:

OSK TEST

Mickiewicza 4 lok. 302
„Teoria w domu kursanta”

Miejsce szkolenia praktycznego:

Plac manewrowy OSK TEST oraz ruch drogowy

prawo jazdy

Zapisz się już dzisiaj

satysfakcja gwarantowana

Nasze kursy prowadzą doświadczeni i sprawdzeni instruktorzy zadbają o to, abyś jak najlepiej nauczył się prowadzić auto, zdał egzamin oraz cieszył się jazdą.

 

Czytaj więcejKup Kurs